Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie w Murowanej Goślinie

BERKEN
BERKEN
Trzydziesty drugi raz w Murowanej Goślinie, odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Półmaratonie. Ten bieg bierze udział w cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie.

Na starcie stanęło 386 zawodników. Po raz pierwszy trasę półmaratonu pokonał Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki (czas 2:00:17).

Zawodnicy walczyli o tytuły Mistrzów Polski w 19 kategoriach wiekowych (mężczyźni w 10, kobiety w 9). Zwycięzcą biegu po raz trzeci został Marek Wasilewski z Piły, który osiągnął czas 1:14:53 (2 sekundy gorzej niż w ub. roku). Z grona pań najlepsza okazała się utytułowana zawodniczka z Poznania Małgorzata Sobańska (czas 1:26:07).

Imprezą towarzyszącą były biegi uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy pod kierownictwem Sylwii Cebulskiej, w zawodach wzięło udział ponad 100 osób. A oto najlepsi, którzy otrzymali, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe:

Dziewczęta szkoła podstawowa
1. Julia Kubiak (SP nr 1 Murowana Goślina)
2. Wiktoria Perła (SP Białężyn)
3. Joanna Kaczmarek (SP nr 1 Murowana Goślina)

Chłopcy szkoła podstawowa
1. Kamil Krotecki (SP Białężyn)
2. Maciej Dobrzykowski (SP nr 1 Murowana Goślina)
3. Jakub Woźniak (SP Białężyn)

Dziewczęta gimnazjum
1. Adrianna Dyrszlag (Gimnazjum nr 1)
2. Małgorzata Raczyńska (Gimnazjum nr 1)
3. Angelika Augustowska (Gimnazjum nr 1)

Chłopcy gimnazjum
1. Robert Szymkowiak (Gimnazjum nr 2)
2. Emil Pośpiech (Gimnazjum nr 2)
3. Krystian Ewert ((Gimnazjum nr 2)

Wszyscy uczestnicy biegów dla dzieci i młodzieży otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Jarosława Dobrowolskiego, radnego Rady Powiatu Poznańskiego.

źródło: mgokir.murowana-goslina.pl